niedziela, 21 lutego 2016

Paradise Lost

Pierwsza praca na konkurs Royal-Stone :)
Raj utracony - to miejsce pełne blasku, piękna, przepełnione życiem. Pełne magii i tajemniczości. Mieniące się kolorami barwnej roślinnosci. Przeplatajace smutek z radością. Utracony Raj - Rajski ogród przepełniony szmaragdową zielenią, fioletowymi, różowymi i niebieskimi kwiatami. Z kilkoma kroplami rosy na listkach, wstęgą przecinającą barwny ogród. Każdy element, każdy szczegół bujnej roślinności - to tworzy ten niezwykły Raj.

A wszystko to tworzy naszyjnik, który chciałabym zaprezentować na konkurs. Elementy użyte w pracy to jedwabne wstążki Shibori, szklane kaboszony, perełki woskowane, kryształki fasetowane, różyczki syntetyczne, koraliki fire polish, koraliki TOHO i oczywiście sznurki sutasz.

Czas pracy to ok +/- 30 godzin

Klikać 'lubię to' można tutaj :) https://www.facebook.com/fanpageroyalstone/photos/a.1231669983513163.1073742207.168049649875207/1231670200179808/?type=3&theater

Prawda jest taka, że prawdziwą inspiracją były dwie krainy w Dragon Age - Szmaragdowe Mogiły i Dzicz Arbor w Dalii, które akurat przechodziłam w grze kiedy tworzyłam ten naszyjnik.
Ponieważ niewiele osób będzie się orientować o co chodzi przedstawiam poniżej krótki opis :) Bo historia elfów z Dalii jest naprawdę niesamowita...
Po upadku swojej pierwszej ojczyzny, Elvhenan, elfy przez stulecia niewolone były przez ludzi z krainy Tevinter, wskutek czego zatraciły większość swojego języka, historii i wiedzy. Później dzięki pomocy w pokonaniu Tevinterowi w nagrodę za pomoc w działaniach wojennych oddano im we władanie tereny, które nazwane zostały Dalią.
Chcąc odzyskać świetność Elvhenan, elfy odcięły się od ludzkich sąsiadów, tym niemniej podczas trwającej blisko sto lat Drugiej Plagi elfy pozostały neutralne i nie wspomogły innych narodów w walce z mrocznymi pomiotami. Po zakończeniu Plagi ich bierność zaczęła być powodem rodzących się niesnasek pomiędzy Dalią a Orlais.
Gdy Dalijczycy zaczęli zagrażać stolicy Orlais, Zakon wypowiedział im świętą wojnę znaną jako Święty Marsz na Dalię. Elfy zostały zepchnięte na orlezjańską granicę, następnie ludzie zdobyli stolicę Dalii -  Halamshiral, siły elfów zostały całkowicie rozbite. Dalia została zajęta przez Orlais, a elfom zabroniono czcić ich bogów. Tym, którzy zaakceptowali pokój oferowany przez Zakon i przyjęli wiarę w Stwórcę, pozwolono zamieszkać w slumsach ludzkich miast nazywanych obcowiskami, a następnie nazwano elfami miejskimi.
Ci, którzy chcieli być wolni zaczęli prowadzić koczownicze życie, wędrując po całym Thedas. Nazwali się dalijczykami. Chcą odzyskać, zachować i przekazać przyszłym pokoleniom wiedzę, tradycję i skarby dwóch upadłych elfickich królestw, Elvhenanu i Dalii. Cięgle tęsknią za tym co utracili...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz